SSS

  Sıkça Sorulan Sorular

 • 1. PHYTO ürünleri neler içermektedir?

  PHYTO markası için çalışan araştırmacılar en yüksek yoğunlukta aktif içerikler bulunduran bitkileri seçip bu bitkilerin bölümlerini inceleyip tanımladılar. PHYTO ürünü içerisinde 40'a yakın bitki ve esansiyel yağ ekstrelerinin kombinasyonu bulundurabilir.

  Her bir ürün her türlü saçın ihtiyacını karşılayacak şekilde bitkisel ekstrelerin doğru konsantrasyonlarda bileşimiyle oluşturulan formüllerle geliştirilmiştir. PHYTO için çevrecilik sadece bir heves değil, 40 yılı aşkın süredir, kurulduğu zamandan beri benimsediği ve güçlü bir şekilde bağlı kaldığı görüştür.

 • 2. PHYTO şampuanları neden alüminyum şişeler içerisindedir?

  Çevre bilincimizle aynı doğrultuda, koruyucu madde kullanımını azaltmak amacıyla ürünlerimiz alüminyum ve cam şişeler içerisine paketlenmiştir. Bu elementler geri dönüştürülebilir.
   

 • 3. PHYTO ürünleri hayvanlar üzerinde denenmiş midir?

  Hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz. Toksikoloji uzmanımızın tavsiyeleri doğrultusunda yeni alternatif metodlar kullanıyoruz. Bu metodlar ürün tipiyle bağlantılı olarak duruma göre seçiliyorlar.

 • 4. PHYTO numuneleri alabilir miyim?

  Ürünlerimizin numunelerini göndermiyoruz. Eğer ürünlerimizi denemek istiyorsanız satış noktalarımız olan eczaneler sizi doğru bir şekilde yönlendireceklerdir.

 • 5. Bütün PHYTO ürün yelpazesi içerisinde doğru ürünü nasıl seçebilirim?

  PHYTO çok geniş bir şampuan ürün yelpazesi sunar. Sizin saç tipinize en uygun olanı bulmak için linke tıklayınız

 • 6. Maske ile saç kremi arasındaki fark nedir?

  Maske oldukça zengin bir üründür. Saç telini derinlemesine nemlendirir, besler ve yeniler. Etki gösterebilmesi için saç üzerinde bir süre bekletilmesi gerekir; bu süre saçın kalınlığına ve gözenek yapısına göre değişir. PHYTOBAUME saç kremlerimiz hızlı etki gösteren güzellik bakımı ürünleridir; saçtaki düğümleri anında çözer. Saçta bekletilmesi gerekmez.

   

 • 7. Saç dökülmesi karşıtı ürünler arasındaki fark nedir? (PHYTOLIUM 4, PHYTOCYANE)

  PHYTOLIUM 4,  erkeklerdeki kronik ve şiddetli saç dökülmeleri için geliştirilmiştir. Bitkisel kök hücreler ile formüle edilmiş ürün saç ömrünü uzatmaya destek olur. Saç hacmini çoğaltır ve büyümesini destekler. (3 ay boyunca haftada 2-3 kere uygulanabilir).

  PHYTOCYANE, kadın tipi geçici ve zaman zaman stres, yorgunluk, beslenme, hamilelik gibi nedenlerle ortaya çıkabilen saç dökülmesine karşı geliştirilmiştir. Saç büyümesini teşvik etmeye destek olur ve beyaz saçların oluşumunu geciktirir.

 • Saç Boyası

 • 1. Saçımı koyu bir renkten sarıya çevirebilir miyim?

  Hayır, saçınızın renginden 2 ton daha açık bir renk seçmeniz ve kademeli boyama aşamalarından geçmeniz daha iyi olur. Dikkat: PHYTO COLOR taban rengi 2 ton açar ama daha önceden boyanmış bir saçı değil. Eşit bir sonuç almak için daha açık bir renk kullanın, sonrasında her zaman başka bir ton kullanabilirsiniz. Bunu yapmak, tam tersini yapmaktan daha kolaydır. Yansımalı ışıltılar için PHYTO COLOR yelpazesinden iki rengi karıştırarak kullanabilirsiniz.

 • 2. PHYTO COLOR saçıma zarar verir mi?

  Hayır. PHYTO COLOR kitinin içerisinde bir boyama sonrası koruyucu saç kremi içerir. Saçınız yumuşak, parlak ve şekillendirilmesi kolay bir hal alır.

 • 3. Amonyak içeren ve içermeyen saç boyaları arasındaki fark nedir?

  Eğer saçınızın %50'si veya daha fazlası griyse gri saçları %100 kapamak için içerisinde en az amonyak olan bir ürün kullanmalısınız.

 • 4. Alerjiye meyilli kişilerde PHYTO COLOR ürünlerini kullanmak riskli midir?

  PHYTO COLOR'ın içerisinde bulunan moleküller alerji riskini en aza indirir. Ancak, alerjiye meyilli olmasanız bile alerji testini uygulamanız şiddetle önerilir. Açıklamalar için kutu içerisindeki kullanma kılavuzuna bakınız.

 • 5. Saç derimde tahriş olma problemi var… Yine de saç boyası kullanabilir miyim?

  Hayır, saç boyası kullanmadan önce saç derinizin iyileşip, normal hassaslık seviyesine gelmesini beklemeniz daha sağlıklı olacaktır.

 • 6. Saç rengim donuklaştı, ne yapmalıyım?

  Saç renginizin parlaklığını korumak için boyalı saçlar için özel geliştirilmiş bir saç bakım programı olan, doğal asidik özellikteki saç kütikülünü sıkılaştırma özelliğine sahip greyfurt ekstresini içeren PHYTOCITRUS ürünlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca iki boyama işlemi arasında saç renginizin gücünü arttırıcı ve canlandırıcı etkili PHYTO GLOSS ürünlerinden renginize uygun olanı kullanabilirsiniz.

 • 7. Güneşe maruz kalmadan önce bir saç boyası kullanabilir miyim?

  Evet.