BİR ADAMIN SAÇA OLAN TUTKUSU

 Mükemmel saç 
 güzelliği için 
 doğanın sırlarını 
 kullandı 

Markanın kurucusu Patrick Alès, doğanın sırlarını saç güzelliği için kullanmayı başarmıştır.

Saç bakım alanında çığır açan Patrick Alès, 1967'de PHYTOTHERATHRIE* adını kayda geçirmiştir ve bu isim PHYTO önekini kullanan ilk marka olmuştur.

* phyto = bitkiler; thera = terapi; thrie = saç anlamındadır.

Patrick Ales - 1967

BİTKİLERDEN
GÜÇ ALAN
SAÇ BAKIM ÖNCÜSÜ

 SAÇLARIMIZ VÜCUDUMUZ GİBİDİR: 
 KİMYASAL ÜRÜNLER 
 ZARAR VERİRKEN 
 DOĞAL ÜRÜNLER BAKIM YAPAR. 

Saçınız, güzel ve sağlıklı olmak için bilime, fakat doğadan esinlenmiş bilime ihtiyaç duyar. Bitkisel bilimin bir öncüsü olarak PHYTO, en güncel araştırmaların sonuçlarını saçınızın güzelliği için maksimum etkinlikte kullanır.

PHYTO 40 yıldan fazla süredir, yenilikçi ürünlerin bilimsel dünyayla bağlantılı olması için klinik testler ve patent başvuruları ile bilimsel olarak kanıtlanmış sonuçlar ile çalışır.

PHYTO saç bakım ürünleri, saçın sağlığını korumak ve doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için en yüksek performanslı aktif içeriklere erişerek doğanın kalbine dokunur.

%95
DOĞAL,
BİTKİSEL
İÇERİKLER

PHYTO formülleri 500'den fazla aktif içerikle yaratılmıştır ürünlerin %95'ten fazlası doğal, bitkisel içeriklere sahiptir.

PHYTO ürünleri mükemmel saçlar için bitkilerin gücünü kullanır."

PHYTO
FELSEFESİ
 MADDE 1 

DOĞAYA SAYGI

1968'den beri araştırmalarımız, sadece bitkisel özlerin yenilenebilir kaynakları üzerine kurulmuştur. Felsefemiz, doğaya derin bir saygı ile mükemmel bir uyum içerisindedir ve bizi kendi bitkilerimizi yetiştirmeyi önceliklendirmeye yöneltir. Bu yolu izleyerek biyoçeşitliliği (Lienne arboretum, Midi bölgesindeki bitki çiftlikleri) teşvik ediyoruz. Ürünlerimizin formülasyonunda neredeyse 500 bitkisel öz kullanılmaktadır.
 MADDE 2 

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ MALZEME KULLANIMI

Son 40 yıldır paketleme malzemelerimiz, çevre kirliliğini azaltmaya yönelik bir ekolojik yaklaşımı desteklemektedir. Kullandığımız kartonlar sıkı bir düzenlemeye tabi uzun ömürlü bitki ormanlarından yararlanılarak üretilmektedir. Her kesilen ağacın yenisi anında dikilir.
 MADDE 3 

EKOLOJİK SÜRECE ZARAR VERMEYEN YAKLAŞIM

Kendimizi tüm iş faaliyetlerimizde en ekolojik süreçleri uygulayabilmeye adadık. İmalat ve dönüşüm süreçlerimiz bu doğrultuda geliştirildi.Osmoz su, dekoksiyon, rüzgarla üretilen elektrik ve doğal gaz kullanımı gibi.
 MADDE 4 

ATIKLARIMIZDAN YARARLANIM

Kendimizi düzenli bir şekilde daha az atık su üretmeyi, çıkarılan atıkların geri dönüştürülmesini ve gereksiz kullanımın giderilmesini amaçlayan süreçleri takip etmeye adadık: kağıt geri dönüşümü, kullanılmış su arıtımı, geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımının arttırılması.
 MADDE 5 

HAYVAN DOSTU

Ürünlerimizin bileşiminde hayvansal kaynaklı maddelerin kullanımını engellemekte kararlıyız. Bazı ürünlerimizin formülünde yalnızca bal, arı balı ve yumurta bulunmaktadır. Ayrıca ürünlerimizi hiçbir zaman hayvanlar üzerinde test etmemeye odaklanırız.
 MADDE 6 

KALİTENİN KORUNMASI

Ürünlerimizin hiçbirisinin içerisinde %90'dan daha az doğal, bitkisel aktif içerik bulunmaz. Ürünlerin ilk oluşumunda doğal içeriklerden oluşan titiz bir seçki bulunmaktadır. Ayrıca bu doğal içeriklerin elde edilme aşamasında aktif içeriklerin en yüksek oranda olabilmesi ve en zengin bileşenlerden oluşması sağlanır. Bu da maksimum ürün etkinliğini garantiler.
 MADDE 7 

ETKİLİ SONUÇLAR

Bilimsel sürecimizin birer sonucu olan her yeni ürünümüz titiz klinik testlere tabi tutulur. Bu klinik çalışmalar, ürünün toleransını, etkinliğini ve kullanım keyfini garantilemek üzere hastanelerde veya bağımsız laboratuvarlarda yürütülmektedir.
 MADDE 8 

GÜVENLİ ÜRÜNLER

Kendi iş alanında yetkin ve iyi tanınan ortakların seçimi bizim için her zaman önemli olmuştur. Böylelikle, en prestijli enstitülerdeki (CRNS, Pateur, vs.) toksikologlar, araştırmacılar ve uzmanlar, kontraendikasyonu ve yan etkisi olmayan, yüksek performanslı ve güvenli ürünler sağlamak için bizim değerlerimize bağlı kalmaktadırlar.
 MADDE 9 

İDEAL TEDARİKÇİ SEÇİMİ

Yüksek seviyeli bir çevresel performans sürdürebilmek üzere, kendileri de sürdürülebilir gelişme odaklı projelerde (sertifikasyon, GMF, toplumsal katılım) yer alan tedarikçiler seçeriz.
 MADDE 10 

YÖNETMELİK VE DÜZENLEMELERE SAYGI

İş organizasyonu açısından uluslararası sözleşmelere saygı göstermekte kararlıyız, özellikle çalışanların korunması için: çocuk işçiliğinin ve ağır çalışma koşullarının yasaklanması

SAÇ
GÜZELLİĞİ

 Saçınızla ilgili 
 endişeleniyor musunuz? 
 Phyto'nun etkili çözümlerini deneyin 

PHYTO ürünleri her saç tipine özel etkinlik sağlar. Günlük saç kremlerinden saç dökülmesi veya kepek tedavilerine; performans, verim ve doğallığı birleştiren bir etkinlik.

Saçınız sağlıklı ve mutlu olsun diye ona doğal bir şekilde bakım yapar.

2012
Kampanyasının Çekimi
Yenilikler

 40 yılı aşkın süredir yapılan ve devam eden öncü araştırmalar… 

Kuru saçlara ihtiyacı olan parlaklığı katan günlük nemlendirici krem

Phyto 7 saç için geliştirilmiş ilk günlük bakım kremidir.

Bu eşsiz saç bakım ürünü, %99 bitkisel formülü ile nemlendirici ve yenileyici özelliklere sahip 7 bitkiden oluşur.

1968
 Phyto 7 
İlk Günlük
Saç Bakım Kremi

Saç derisini canlandıran bitkisel iksir

Phytopolleine 9 yıllık bir araştırmanın sonucunda formüle edilmiştir. %100 bitkisel formüle sahip 25 ml'lik şişe 1750 gram taze bitki içerir.

1969
 Phytopolléine 
Esansiyel yağlar içeren ilk
saç bakım ürünü.

Güçlü korumalı saç yağı

Saçlarımızı da güneşten korumak gerekir.

İçeriğinde UV ışınlarına karşı filtre görevi üstlenen, koruyucu bitkisel yağlar bulunan Phyto Plage silikon ve paraben içermez.

1976
 Phyto plage 
Saç için ilk
güneş koruma ürünü

Saçlar ve tırnaklar için besinsel tamamlayıcı

Saç için ilk besinsel tamamlayıcı geliştirildi.

Saç dökülmesiyle mücadele etmek ve tırnak dayanıklılığını güçlendirmek için vitaminler esansiyel yağ asitleri ve bitkisel ekstreler biraraya getirildi. %95'in üzerinde tüketici memnuniyeti.

1980
 Phytophanere 
Saçları ve tırnakları
kuvvetlendirici ilk
besinsel tamamlayıcı ürün

İpek proteinleri içeren bitkisel saç spreyi

Bitkisel sakızlar ile ipek proteinlerini ile birleştiren ilk bitkisel sprey.

Aerosol kullanmadan paketlenmiştir.

1989
 Phytolaque soie 
İlk aerosol içermeyen
bitkisel saç spreyi

Kadınlarda Saç Dökülmesine Karşı Bakım

Üzüm çekirdeği prosiyanidini ve Ginkgo Biloba kullanarak kadınlardaki tepkisel veya geçici saç dökülmelerini tedavi etmek üzere geliştirilen ilk saç bakım ürünü.

Phytocyane konsantresi hem saç dökülmesi karşıtı, hem de yaşlanmaya meydan okuyan özelliklere sahip kapsamlı bakım kürüdür.

1992
 Phytocyane 
Kadınlara özel
saç dökülmesine
karşı etkili ilk bakım

Günlük kullanım için ideal ilk akıllı şampuan

Progénium, saç derisinin bakteriyel florasını koruyup güçlendiren Phytosolba Laboratuvarları'ndan patentli aktif içeriktir.

Her şampuanlama sonrası saç derisinin koruması güçlenir.

2006
 Phytoprogenium 
İlk akıllı
şampuan

Yıpranmış ve kırılgan saçlar için bitkisel çözüm

Estetik tıptan esinlenen Phytokératine, saç yenileyici, besleyici etki için %100 bitkisel keratin ve hyaluronik asit karışımını içerir.

Phytokératine PRIX SANTÉ MAGAZINE 2011 ödülünü kazanmıştır.

2010
 Phytokeratine 
Saçınızı onarmak için
bitkisel keratinin gücü.
Retour