PHYTO ÜRÜNLERİ & Marka

Genel sorular

Ürünlerin raf ömrü ne kadardır ?

Kozmetik ürünlerin raf ömrü 30 ayın altında olduğunda, son kullanma tarihi ürünlerin her birinin üzerinde belirtilmektedir.
Kozmetik ürünlerin raf ömrü 30 ayın üzerinde olduğunda, açıldıktan sonra maksimum kullanım süresi (Açıldıktan Sonraki Kullanım Süresi- PAO) ürünün üzerinde belirtilmektedir. Açık bir krem kutusunun yanında ay olarak ifade edilen kullanım süresinden oluşan bir sembolle bildirilmektedir. 

‘Ürünlerinizden birine reaksiyon gösteriyorum’

Kozmetovijilans takibimiz çerçevesinde ve gösterdiğiniz reaksiyonu daha iyi anlamamız için, bize isminizi, soy isminizi, telefon numaranızı/e-mail adresinizi ve ilgili ürünün adı ile beraber ürünü satın aldığınız eczaneye başvurmanızı öneriyoruz.

Numune almak mümkün mü ?

Deneme dozundaki ürünlerimizi satış noktalarında bulunduruyoruz. Buralarda aynı zamanda, bazı bakım ürünlerimizin dokularını ve kokularını keşfetmeniz için bazı tester’lar da bulabilirsiniz.

PHYTO ürünlerini hamilelik ve/veya emzirme döneminde de kullanabilir miyiz ?

Phytosolba Laboratuarları şu anda hamile ya da emziren kadınlara özel olarak geliştirilmiş ürün serilerine sahip değildir. Bildiğimiz kadarıyla, ürünlerimizin hamilelik ve/veya emzirme dönemlerinde kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Bununla birlikte, doktorunuzun görüşüne başvurmak yerinde olabilir zira her vaka kendine özeldir.

PHYTO ürünleri hayvanlar üzerinde test ediliyor mu ?

Bu konudaki Avrupa mevzuatını uyguluyor ve hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz.

Ürünlerin klinik testlerine katılmak için gönüllü olmak istiyorum. Ne yapmalıyım ?

Klinik çalışmalarımız için gönüllü almıyoruz. Bu çalışmalar, nesnellik ve gizlilik nedenleriyle, kendi özel çalışma gruplarına sahip bağımsız laboratuvarlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bir ürünün içerik madde listesini nasıl elde edebiliriz?

İçerik maddelerinin eksiksiz listesi, her ürün üzerinde, yürürlükteki mevzuata uygun şekilde belirtilmiştir.

Markayla ilgili bilgiye nereden ulaşılabilir ?

PHYTO markasıyla ilgiliye ulaşmak için markamızı sunan satış noktalarından talepte bulunmanızı rica ediyoruz.  Aynı zamanda sizi, varolan bilgilerin tamamına ulaşabileceğiniz internet sitemizi ziyaret etmeye davet ediyoruz.

PHYTO ürünleri nelerden oluşuyor?

PHYTO ve araştırmacı ekibi, etken madde açısından en zengin bitkisel ürünleri seçmekte ve tanımlamaktadır.
Her bakım ürünü, her türden saçın ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermek üzere doz ayarı yapılmış bitkisel özütlerden formüle edilmektedir.

Bir maskeyle bir şampuan sonrası ürün arasında ne fark vardır?

Maske bir yoğun bakım ürünüdür. Saç tellerini derinlemesine nemlendirir, besler ve onarır. Saçların içine ve gözeneklerine işlemek için belirli bir bekleme süresi vardır.
Bakım ürünlerimiz, saçın anında günlük çözülmesini sağlayan, güzelleştirici, acil bakım ürünleridir. Bekleme süresi yoktur.

Bir güneş ürünleri serisi var mı ?

Evet, bir güneş ürünleri serimiz bulunmaktadır.
PHYTOPLAGE ürün serimiz saçlarınızı korumak, nemlendirmek ve beslemek için idealdir!

Dökülmeye karşı etkili ürünler arasındaki fark nedir ?

PHYTONOVATHRIX, her dökülme tipiyle ilgilidir ve hem kadınlara hem erkeklere uygundur. Bu dökülmeye karşı etkili ürün, saçların dökülmesinde etkili olan 16 biyolojik hedefe yöneliktir.
PHYTOLIUM 4, erkeklerdeki kronik ve genetik saç dökülmesine uygundur. Bitkisel kaynaklı hücrelerden formüle edilmiştir ve dökülmemiş saçların da ömrünü uzatır. Kapiller kütleyi yeniden yoğunlaştırır ve 3 ay kullanıldığında (haftada 2 ila 3 kez) saçlarda uzamayı hızlandırır.
PHYTOCYANE, geçici, duruma bağlı dökülmelerle ilgilidir. Bu ürün kadınlara yöneliktir (stres, yorgunluk, rejim, gebelik). Saçların uzamasını stimüle eden bir etkisi vardır.
PHYTOPHANERE, dökülmeye karşı etkili bir tamamlayıcı üründür (4 ay süreyle günde 2 kapsül). Saçları ve tırnakları güçlendirir.

Boyama

Koyu bir renkten sarıya dönebilir miyim ?

Hayır, boyama sürecinde 2 ton daha açık bir renge geçilmesi ve evre evre ilerlenmesi tercih edilir. Dikkat : PHYTOCOLOR, alttaki rengi 2 ton açar ama bu daha önceden boyanmış bir saç için geçerli değildir.
Her yerde aynı tonda bir sonuç elde etmek için, en açık rengi seçin, her zaman bir ton üzerine geri dönme olanağınız olsun. Tersi çok daha zordur. Röfleleri vurgulamak için, PHYTOCOLOR gamından 2 farklı tonu karıştırmakta tereddüt etmeyin.

PHYTOCOLOR bakım ürünleri alerjik kişiler için risksiz midir ?

Hangisi olursa olsun, bir saç boyası kullanmadan önce, bir hassasiyet testi yapmanız gerekmektedir. Ürünü oluşturan hammaddeler alerjik reaksiyon riskini en aza indirmek için seçildiyse de, sizin fizyolojik durumunuzda istisnai bir değişiklik olması nedeniyle her zaman reaksiyon riski bulunmaktadır.

Saç derim tahriş olmuş durumda, yine de saçlarımı boyayabilir miyim ?

Hayır, bir boyama işlemi başlatmadan önce, saç derinizin normal hassasiyet durumuna geri dönmesini beklemeniz daha iyi olacaktır.

Saçımın rengi soluyor, ne yapmalıyım ?

Saç renginizin ışıltısını korumak için, PHYTOCOLOR ve PHYTOMILLESIME serilerimizi kullanarak saç renginizi sabitleyebilirsiniz.

Güneşe çıkmadan önce boya uygulaması yapabilir miyim ?

Evet, boya renginin UV ışınlarının etkisi altında açılma eğilimi vardır ; dolayısıyla saçı, PHYTOPLAGE KORUYUCU YAĞ gibi özel bir bakım ürünüyle korumanız gerekecektir.

Bir PHYTOCOLOR bakım ürününün, açıldıktan sonra son kullanma süresi nedir ?

Bu ürünler tek kullanım amaçlı üretilmiştir, yeniden kullanmak mümkün değildir, bu nedenle de PAO (Açıldıktan Sonra Kullanım Süresi) ibaresi bulunmamaktadır.

Saç derisine uygulanan bir tedaviden sonra PHYTOCOLOR kullanılabilir mi ?

Bu uygulanan tedaviye bağlıdır ama her durumda, bir boya uygulamadan önce en az 48 saat beklemek daha doğrudur çünkü PHYTOCOLOR’un yıkanmamış kuru saçlar üzerine uygulanması önerilmektedir.

Bir satış noktası bulmak

Bana en yakın satış noktası nerededir ?

PHYTO ürünleri yetkili eczanelerde satılmaktadır.